موارد استفاده : تحقیق و آموزش
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
پیشینه داخلی جدید: دارد
پیشینه خارجی جدید: دارد
نوع فایل: Word قابل ویرایش
تعداد صفحه: 13 صفحه
شماره فایل : 103 mg


قسمتی از این مقاله:

در شبكه بانكي، بازاريابي در صورتي محقق مي‌شود كه در برابر مشتريان بنا به تقسيم بندي آنها و با توجه به نياز آنها، انعطاف پذيري وجود داشته باشد، زيرا انتظارات مشتري از طرفي منجر به افزايش درآمد مي‌شود از جمله : تكرار خريد مشتري راضي، خريد كالاي جديد توسط مشتري راضي با كمترين هزينه تبليغات، خريد كالا توسط مشتري جديد كه تبليغ براي آنها، توسط مشتريان راضي صورت گرفته است. بنابراين مي بينيم كه رضايت يك مشتري ، تعدادي مشتري جديد را براي سيستم به ارمغان مي آورد. از طرفي تمام برنامه ريزي براي اين تبليغات، بايد متناسب با نوع مشتري ، محيط و ...انجام شده، پيش از آن نيز بستر سازي مناسب براي اين اقدامات فراهم شود.

اصلي ‌ترين تقسيم بندي مشتريان در بانك، تقسيم بندي آنها به دو دسته مشتريان داخلي و خارجي است. مديران بانكها همواره بايد به اين نكته توجه كنند كه راه جذب مشتري خارجي ، جلب نظر مشتريان داخلي است و اين افراد كساني نيستند جز كارمندان سيستم بانكي. مشتريان بانكها هيچگاه خدمات بانكي را از ارائه كننده آن جدا نمي بينند. و حتي گاهي اين دو را مترادف با هم مي بينند از اين‌ رو خدمات داخلي به كاركنان منجربه افزايش كيفيت رفتاري و عملكردي كاركنان شده، اين امر سبب ساز افزايش رضايت مشتريان خارج از سيستم بانكي مي شود، بنابراين در رويارويي با مشتريان خارجي، توجه به اين عامل ضروري است كه در بانكداري رابطه مند به همه مشتريان به يك چشم نگريسته نشوند.

از بهترين روشهاي بازاريابي خارجي ، كسب رضايت گروه هاي مختلف مشتريان است كه اين كار نياز به يك پايگاه داده‌هاي غني دارد. به طور كلي ميتوان مشتريان بانك را به صورت كاملا عمده به دو گروه تقسيم كرد: مشتريان كلان و مشتريان خرد (ازجنبه جذب منابع و فراهم كردن سودآوري بانك ) كه هر يك از اين گروه‌ها، بازاريابي خاص خود را مي‌طلبد.(الهیاری فرد، 1384) ولي نبايد با اهميت دادن بيشتر به مشتريان كلان ، توجه به مشتريان خرد را ناديده گرفت، زيرا : 1- آنها از راه تبليغات زبان به زبان، به نسبت بيشتري از مشتريان كلان براي بانك، بازاريابي را انجام مي‌دهند. 2- يك مشتري راضي 7-4 مشتري جديد را وارد سيستم و يك مشتري ناراضي 11-9 مشتري را از سيستم خارج ميكند.

3- تحقيقات بازاريابي در دنيا نشان داده است كه هزينه يافتن مشتري جديد با توجه به نوع توليدات و خدمات 3 تا 30 برابر هزينه حفظ مشتريان فعلي است. 4- در صورت رسيدگي، ميتوان اين مشتريان را به مشتريان دائمي و هميشگي تبديل كرد. (الهیاری فرد، 1384)

ادامه مقاله به طور کامل در فایل اصلی موجود است.


خرید و دانلود فوری این فایل

قیمت : 29000 تومان

فروش ویژه ده فایل دلخواه

آیا فایل های بیشتری نیاز دارید؟ ... آیا تخفیف می خواهید؟ ...

با پرداخت حق اشتراک به مبلغ 44800 تومان فایل های دلخواه خود را از این سایت دانلود کنید.

با پرداخت 44800 تومان حق اشتراک: تعداد 10 فایل دلخواه خود را از بین همه فایل های سایت انتخاب و دانلود کنید:

 

فایل های سایت عبارتند از:

 فایل مبانی نظری روانشناسی و مدیریت و... با لیست منابع

فایل مقالات پیشینه تحقیق با لیست منابع

فایل word مقالات بیان مسئله با لیست منابع

فایل word پروپوزال های باکیفیت و عالی با لیست منابع (عنوان همه پروپوزال ها)

و فایل های پاورپوینت و ...

فایل های تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرها

 برای خرید حق اشتراک کلیک کنید...


نکته مهم: با خرید حق اشتراک تا یکسال فرصت دارید با ارسال شماره تراکنش به ایمیل زیر ده فایل را دریافت کنید.

پیشنهاد موضوع جدید و غیر تکراری مشاوره و روانشناسی:

iranprojhe@gmail.com