موارد استفاده : تحقیق و آموزش
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
پیشینه داخلی جدید: دارد
پیشینه خارجی جدید: دارد
نوع فایل: Word قابل ویرایش
تعداد صفحه: 39 صفحه
شماره فایل : 119 mg


قسمتی از این مقاله:

سازمان های یادگیرنده واقعی به طور فعالانه ای با طراحی اصولی و نه بر مبنای شانس و تصادف، فرآیند یادگیری را مدیریت می كنند. سازمان های یادگیرنده، مدیریت فرآیند یادگیری را از طریق پنج فعالیت عمده زیر انجام می دهند: حل مسئله به طریق سیستماتیك، آزمایش كردن با شیوه های جدید، یادگیری از تجارب و گذشته سازمان، یادگیری از تجارب و شیوه های نوین مورد استفاده دیگر سازمان ها و انتقال سریع و مؤثر دانش در پیكره سازمان، با ایجاد سیستم ها و فرآیند هایی كه از این فعالیت ها پشتیبانی به عمل آورند و آنها را در بافت عملیات روزمره سازمان نهادینه كنند، سازمان ها می توانند یادگیری را با اثر بخشی بیشتری مدیریت كنند.

- تاریخچه سازمان یادگیرنده

اگرچه احتمالاً اولین انتشار در مورد اصطلاح سازمان یادگیرنده در عنوان كتاب «دستكاری پویا» خلق سازمان یادگیرنده1 (1988) بود، واژه سازمان یادگیرنده توسط پیتر سنگه در سال 1990 با بیشترین فروش كتاب «پنج فرمان» هنر و روش سازمان یادگیرنده2 همگانی شد و امروزه به طور گسترده توسط مدیران استفاده می شود(دنتن3، 1998). از این رو، به علت شهرت كار سنگه و 1- Dynamic manufacturing: Creating the learning organition 2- The Discipline: The art practice of the learning organition 3-Denton تأثیرش در مدیریت مؤثر او یادگیری سازمانی نامیده شده است.

سازمان یادگیرنده امروز توجه بیشتررا در دنیای تجارب به خود جلب كرده است و اگرچه بررسی روی یادگیری سازمانی جدید نیست درسال های اخیر علاقه به این كه چگونه یادگیری می تواند به مدیران برای ساختن سازمان های مستحكم كمك كند تجربه شده است. اخیراً نویسندگان گاهی اوقات چنین می پندارند كه سازمان یادگیرنده جایگزین مفاهیم قدیمی مثل مدیریت به وسیله هدف1 یا برنامه ریزی استراتژیك2 یا شیوه های كار متنوع ژاپنی مثل چرخه های كیفیت كارآفرینی كه به طور گسترده در دهه 1980 مورد توجه قرار گرفته بود، خواهد شد، اما دقیقاً همانطور كه تكنولوژی متحول می شود، تفكر مدیریت هم تكامل می یابد. بدین ترتیب پژوهش های یادگیری را باید به جای جایگزین كردن بر مفاهیم مفید مدیریت قبلی، ادامه مفاهیم مدیریتی در نظر گرفت(یانگ و همكاران،1999).

ادامه مقاله به طور کامل در فایل اصلی موجود است.


خرید و دانلود فوری این فایل

قیمت : 19000 تومان

فروش ویژه ده فایل دلخواه

آیا فایل های بیشتری نیاز دارید؟ ... آیا تخفیف می خواهید؟ ...

با پرداخت حق اشتراک به مبلغ 34800 تومان فایل های دلخواه خود را از این سایت دانلود کنید.

با پرداخت 34800 تومان حق اشتراک: تعداد 10 فایل دلخواه خود را از بین همه فایل های سایت انتخاب و دانلود کنید:

 

فایل های سایت عبارتند از:

 فایل مبانی نظری روانشناسی و مدیریت و... با لیست منابع

فایل مقالات پیشینه تحقیق با لیست منابع

فایل word مقالات بیان مسئله با لیست منابع

فایل word پروپوزال های باکیفیت و عالی با لیست منابع (عنوان همه پروپوزال ها)

و فایل های پاورپوینت و ...

فایل های تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرها

 برای خرید حق اشتراک کلیک کنید...


نکته مهم: با خرید حق اشتراک تا یکسال فرصت دارید با ارسال شماره تراکنش به ایمیل زیر ده فایل را دریافت کنید.

پیشنهاد موضوع جدید و غیر تکراری مشاوره و روانشناسی:

iranprojhe@gmail.com