موارد استفاده : تحقیق و آموزش
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
پیشینه داخلی جدید: دارد
پیشینه خارجی جدید: دارد
نوع فایل: Word قابل ویرایش
تعداد صفحه: 68 صفحه
شماره فایل : 193 mg


قسمتی از این مقاله:

مدیریت استعداد این اطمینان را به وجود میآورد که هر یک از کارکنان، با استعدادها و مهارتهای ویژه در شغل مناسب قرار گرفتهاند، به علاوه مزایای جبران خدمت، منصفانه و عادلانه است. همچنین مسیر شغلی آنان شفاف است و به عنوان یک عامل تحریک فزاینده برای فرصتهای شغلی بهتر، درون و بیرون سازمانی، عمل میکند. مدیریت استعداد، فرآیندها و ابزارهای مناسبی را برای حمایت و توانمندسازی مدیران فراهم میآورد.

از این راه آنها در مییابند که از کارکنان خود چه انتظارهایی باید داشته باشند، ک این امر موجب بهبود روابط کاری میشود. در نتیجه سازمان با سرمایهگذاری در مدیریت استعداد از یک سو، از نرخ بازگشت سرمایه بالا برخوردار میشود و از سویی دیگر، مجموعه استعدادهای گوناگون را در سازمان خواهد داشت. در چنین شرایطی سازمان از مزایای نیروی کار چابک و با انگیزه بهره میبرد، که این خود بهرهوری سازمانی را بهدنبال خواهد داشت (معالی و تاج الدین، 1387).  دلایل اهمیت مدیریت استعداد 1- ارتباط مستقیم بین استعدادها و عملکرد برتر سازمان: مطالعات نشان داده است هنگامی که سازمانی بر روی استعدادهایش سرمایهگذاری میکند، افزایش درآمد چشمگیری خواهد داشت.

در نتیجه، استعدادها میتوانند بر روی عملکرد کسب و کار تأثیر داشته باشند. 2- ارزش آفرینی استعدادها : ارزش مالی سازمانها به کیفیت استعدادهای آنها بستگی دارد و استعدادها به سرعت ارزش سازمان را افزایش میدهند. 3- کسب و کار در محیط پیچیدهتر و پویاتر : رقابت شدید، حفظ طولانی مدت مزیت رقابتی را بسیار دشوار ساخته است. محصولات جدید و مدلهای جدید کسب و کار چرخه حیات کوتاهتری دارندو خواهان نوآوری مستمرند.

چه کسانی باید برای رویارویی سازمان با این چالشها پیشرو باشند؟ چه افرادی میتوانند رهبری سازمانها را در این محیط پیچیده و پویای کسب و کار به عهده داشته باشند؟ 4- تغییر انتظارات کارکنان : انتظارات کارکنان در حال تغییر است؛ از طرفی سازمانها تأکید بیشتر بر روی استراتژی ها و شیوه های مدیریت استعداد دارند.

ادامه مقاله به طور کامل در فایل اصلی موجود است.


خرید و دانلود فوری این فایل

قیمت : 19000 تومان

فروش ویژه ده فایل دلخواه

آیا فایل های بیشتری نیاز دارید؟ ... آیا تخفیف می خواهید؟ ...

با پرداخت حق اشتراک به مبلغ 34800 تومان فایل های دلخواه خود را از این سایت دانلود کنید.

با پرداخت 34800 تومان حق اشتراک: تعداد 10 فایل دلخواه خود را از بین همه فایل های سایت انتخاب و دانلود کنید:

 

فایل های سایت عبارتند از:

 فایل مبانی نظری روانشناسی و مدیریت و... با لیست منابع

فایل مقالات پیشینه تحقیق با لیست منابع

فایل word مقالات بیان مسئله با لیست منابع

فایل word پروپوزال های باکیفیت و عالی با لیست منابع (عنوان همه پروپوزال ها)

و فایل های پاورپوینت و ...

فایل های تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرها

 برای خرید حق اشتراک کلیک کنید...


نکته مهم: با خرید حق اشتراک تا یکسال فرصت دارید با ارسال شماره تراکنش به ایمیل زیر ده فایل را دریافت کنید.

پیشنهاد موضوع جدید و غیر تکراری مشاوره و روانشناسی:

iranprojhe@gmail.com