موارد استفاده : تحقیق و آموزش
منابع فارسی: دارد
منابع لاتین: دارد
پیشینه داخلی جدید: دارد
پیشینه خارجی جدید: دارد
نوع فایل: Word قابل ویرایش
تعداد صفحه: 59 صفحه
شماره فایل : 355 mg


قسمتی از این مقاله:

تغییرات محیطی و افزایش رقابت جهانی، موضوع توانمندسازی كاركنان را در كانون توجه مدیران قرارداد است. چرا كه سازمان‌ها با داشتن كاركنان توانمند، متعهد، ماهر و باانگیزه، بهتر خواهند توانست خود را با تغییرات وفق داده و رقابت كنند. توانمندسازی، سالم‌ترین روش سهیم نمودن دیگر كاركنان در قدرت است.

با این روش حس اعتماد، انرژی مضاعف، غرور، تعهد و خوداتكایی در افراد ایجاد می‌شود و حس مشاركت‌جویی در امور سازمانی افزایش یافته، در نهایت بهبود عملكرد را به دنبال خواهد داشت. (جهانگیری، 1386، ص 1) پس از ده‌ها سال تجربه، دنیا به این نتیجه رسید كه اگرسازمانی بخواهد در اقتصاد و امور كاری خود پیشتاز باشد و در عرصه رقابت عقب نماند، باید از نیروی انسانی متخصص، خلاق وبا انگیزه برخوردار باشد. منابع انسانی، اساس ثروت واقعی یك سازمان را تشكیل می‌دهند. بین سرمایه انسانی و بهره‌وری در سازمان‌ها رابطه‌ای مستقیم وجود دارد. از دغدغه‌های مهم بنگاه‌های اقتصادی موفق جهان، گردآوری سرمایه انسانی فرهیخته و خردورزی است كه قادر به ایجاد تحول در سازمان‌های مربوطه باشند.

یك سازمان موفق مجموعه‌ای است مركب از انسانهائی با فرهنگ، اندیشه و اهداف مشترك كه با كار گروهی در نظام انعطاف‌پذیر سازمان، تجارب ودانش خود را با عشق به پیشرفت روز افزون سازمان در اختیار مدیریت خود قرار می‌دهد. بنابراین هر فرد نسبت به سازمان و وظیفه‌ای كه انجام می‌دهد احساس مالكیت خواهد كرد. استفاده از توانایی‌های بالقوه منابع انسانی برای هر سازمانی، مزیتی بزرگ به شمار می‌رود. دربهره‌وری فردی، سازمان ازمجموعه است استعدادها وتوانایی‌های بالقوه افراد به منظور پیشرفت سازمان استفاده می‌كند وبا به فعل درآوردن نیروهای بالقوه واستعدادهای شگرف در جهت سازندگی، موجبات پیشرفت سازمان فراهم خواهد شد.

بنابراین لازمه دستیابی به هدف‌های سازمان، مدیریت موثر این منابع با ارزش است. در این راستا رشد، پیشرفت، شكوفایی و ارتقای توانمندی‌های كاركنان تحت عنوان توانمندسازی كاركنان مورد توجه صاحبنظران و كارشناسان قرار گرفته است. (ساجدی، 1386، ص 65)

ادامه مقاله به طور کامل در فایل اصلی موجود است.


خرید و دانلود فوری این فایل

قیمت : 19000 تومان

فروش ویژه ده فایل دلخواه

آیا فایل های بیشتری نیاز دارید؟ ... آیا تخفیف می خواهید؟ ...

با پرداخت حق اشتراک به مبلغ 34800 تومان فایل های دلخواه خود را از این سایت دانلود کنید.

با پرداخت 34800 تومان حق اشتراک: تعداد 10 فایل دلخواه خود را از بین همه فایل های سایت انتخاب و دانلود کنید:

 

فایل های سایت عبارتند از:

 فایل مبانی نظری روانشناسی و مدیریت و... با لیست منابع

فایل مقالات پیشینه تحقیق با لیست منابع

فایل word مقالات بیان مسئله با لیست منابع

فایل word پروپوزال های باکیفیت و عالی با لیست منابع (عنوان همه پروپوزال ها)

و فایل های پاورپوینت و ...

فایل های تعریف مفهومی و عملیاتی متغیرها

 برای خرید حق اشتراک کلیک کنید...


نکته مهم: با خرید حق اشتراک تا یکسال فرصت دارید با ارسال شماره تراکنش به ایمیل زیر ده فایل را دریافت کنید.

پیشنهاد موضوع جدید و غیر تکراری مشاوره و روانشناسی:

iranprojhe@gmail.com